پایگاه اطلاع رسانی جهادگران

تعداد خبر های امروز: 3
۱۳۹۹/۰۸/۱۰ السبت ۱۴ ربيع أول ۱۴۴۲ October 31,2020
سالروز پیام مقام معظم رهبری به گروه های جهادی و بسیج سازندگی

جمعی  از اعضای گروه‌های جهادی پنج‌شنبه شب (۱۳۹۸/۰۵/۱۰) در دیدار با رهبر انقلاب اسلامی، به ارائه‌ی گزارش اقدامات خود در مناطق محروم و تشریح نظراتشان درباره‌ی این مسئله پرداختند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌‌ای پس این دیدار، ضمن تقدیر از این جوانان مؤمن انقلابی پیام زیر را خطاب به جهادگران و بسیج سازندگی صادر نمودند:

بسمه تعالی

جوانان عزیز گروه های جهادی و بسیج سازندگی

افزودن بر چند کلمه­ای که دیشب حضوراً گفته شد:

  • اولاً؛ کارتان با ارزش است، سپاس امثال من حق آن را ادا نمی­کند؛ سپاس خدا نصیبتان باد، شکرالله مساعیکم.
  • ثانیاً؛ کار جهادی، به معنی کار برخاسته از ایمان و به کارگیرنده ­ی هر چه بیشتر از ظرفیت وجودی انسان است و این دو هیچ یک نقطه­ ی پایانی ندارد. پس کار جهادی امروز شما می­تواند ده­ها و صدها برابر، کیفیت و ارتقاء و گسترش یابد.
  • ثالثاً؛ ارتقاء فکری و عملی جهادگران (که گزارش آن را دادید) آنها را از خدمت­ رسانی­ های ابتدایی و یَدی غافل و دور نکند. تعمیر دیوار و بام و خانه­ ی آن پیرزن روستایی، به شما و کارهای بزرگتان برکت و نورانیت می­بخشد.
  • رابعاً؛ شعار « خدمت ­رسانی برای تحقق عدالت و پیشرفت» را همگانی کنید. منظومه­ ی معرفتی اسلام در این باره را که مشتمل بر صدها درس از لزوم انفاق و لزوم تعاون در بِرّ و تقوا و لزوم نفع رساندن به مردم و لزوم قیام به قسط و امثال اینها است، در برابر میلیون­ها جوان کشور بگذارید.
  • خامساً؛ جهاد خدمت­ رسانی پیش از سود رساندن به گیرنده ­ی خدمت، به خود خدمت­ رسان سود می­رساند. دل کندن از بهره­ های شخصی برای بهره رساندن به دیگران، دل را روشنی ذهن، اندیشه را ارتقاء و اراده را قوّت می­بخشد و فراتر از همه، رضای الهی را جلب می­کند. این را با قول و عمل خود به کسانی که هنوز قدم در وادی خدمت­ رسانی نگذاشته ­اند نشان دهید.
  • سادساً؛ در محیط خدمت­ رسانی با اخلاق نیکو و عمل مؤمنانه، اجتناب از محرمات و تقید به مستحبات، فضای پیرامون خود را آکنده از عطر ایمان و عمل صالح کنید.
  • سابعاً؛ حتماً خود مردم منطقه­ ی خدمت ­رسانی، بویژه جوانان را در کار خدمت ­رسانی شریک کنید؛ این نیز خدمتی بزرگ به آنها است.
  • ثامناً؛ به ارتباط گروه­های جهادی با یکدیگر و ارتباط آنها با دستگاه ­های قادر بر پشتیبانی بپردازید، بی آنکه دچار ارتباط­ های اداری مرسوم و دست و پاگیر شوید.
  • تاسعاً؛ کارهای خود، پیشرفت ­های خود، موقعیت­ های خود و توانایی­ های روز افزون خود را به شکل هنرمندانه به اطلاع همگان برسانید. نشان دهید که جهاد موفق شما که فقط بر گوشه­ای از ظرفیت­ های انسانی کشور متکی است، چقدر زیبا و شوق­ انگیز است.

صلوات و سلام خدا بر روح مطهّر حضرت امام ابی جعفرالجواد سلام الله علیه.

جمعه ۳۰ ذی­قعده

۱۱ مرداد ۱۳۹۸

سید علی خامنه­ ای

برای دریافت دیگر عکس نوشته ها، روی تصویر کلیک کنید
برای دریافت برش های هم عهدی، روی تصویر کلیک کنید
ویژه نامه جهادی هم عهدی؛ به زودی…

بسم الله الرحمن الرحیم
وَالَّذِینَ هَاجَرُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ ثُمَّ قُتِلُوا أَوْ مَاتُوا لَیَرْزُقَنَّهُمُ اللَّهُ رِزْقًا حَسَنًا وَإِنَّ اللَّهَ لَهُوَ خَیْرُ الرَّازِقِینَ
آنان که در راه خدا هجرت کرده، سپس کشته شده یا مرده اند مسلّماً خداوند رزقی نیکویشان می دهد، همانا خدا بهترین روزی دهندگان است. «سوره مبارکه حج آیه ۵۸»

۱۷ اردیبهشت ۱۳۷۹ رهبر حکیم و دور اندیش انقلاب اسلامی فرمان تشکیل بسیج سازندگی را به عنوان نهاد راهبر و هدایت گر گروه های جهادی مردمی صادر کردند. آن زمان کمتر کسی گمان می کرد مجموعه ی گروه های جهادی کشور با کمترین پشتیبانی این چنین گسترده شده و در عرصه های محرومیت زدایی و حل بحران ها و چالش های نظام اسلامی نقش آفرینی کند.
بسیج سازندگی در ابتدا متشکل از۵۰ گروه جهادی بود اما هم اکنون شبکه ای عظیم از صدها هزار نفر از مردان و زنان مخلص و بی ادعا را داراست که در بیش از ۲۳ هزار گروه جهادی سازماندهی شده اند. در هر شهر و شهرستان و استان این کشور شاهد مجموعه های دغدغه مندی هستیم که مجاهدانه، بی مزد و منت و با دستان خالی برای محرومیت زدایی و رفع مشکلات مردم و کشور جهاد می کنند. خدا را شکر که در سالهای اخیر با رشد و شتاب و ارتقا گروه های جهادی، حرکت جهادی عملا در حال تبدیل شدن به یک گفتمان و حرکت عمومی است.
امروز اولین سالروز صدور پیام تاریخی رهبر عزیزمان خطاب به جوانان اردوهای جهادی و بسیج سازندگی است. پیامی ۹ بندی که نقشه راه حرکت فعالان جهادی کشور است. خشنودی آقاجانمان از فعالیت های انجام شده که در این پیام و چندین نوبت بعد از آن بصورت عمومی بیان شد، وظیفه ی ما برای ادامه مسیر را سنگین تر می کند که امیدواریم با دعای خیر ایشان و مردم عزیزمان بیش از پیش در راه جهاد ثابت قدم باشیم.
فعالان جهادی کشور در این راه ۲۰ساله ی پرفراز و نشیب، دشواری ها و سختی هایی را تحمل کردند که شاید مهمترین آنها تقدیم ۳۸ شهید عزیز جهادگر بوده است. پروانه هایی که سوختند تا راه جهاد و خدمت امروز این چنین گسترده و پر فروغ باشد. در گذشته اگر صرفا نمایشگاه فرهنگ جهاد و شهادت در خاکریزهای مبارزه با دشمن خارجی بود، اکنون در خدمت به مردم و محرومیت زدایی است. عده ای از جهادگران خالصانه جان خود را در این راه پر افتخار از دست می دهند. عزیزانی که در اردوهای جهادی یا در بحران های مختلف از جمله مبارزه با ویروس منحوس کرونا، عیار خود را به خوبی نشان دادند و بزرگترین سرمایه خود را نثار انقلاب اسلامی کردند. شهدایی که تاکنون گمنام ماندند و سالها از آنها و خانواده معظمشان یادی نشد. درحالی که با الگو قراردادن منش و روش آنها در سطح جامعه میتوان بر بسیاری از مشکلات کنونی پیروز شد.
مجمع جهادگران کشور به نمایندگی از کلیه گروه های جهادی در روز عیدسعید قربان، همزمان با سالروز پیام رهبرمعظم انقلاب و به برکت شهدای حرکت های جهادی، نکاتی را مطرح و بار دیگر برای تحقق فرمان ۹ماده ای رهبر عزیز انقلاب هم پیمان میشود؛
۱- به برکت نفس مسیحایی رهبر معظم انقلاب، مطالبه ایشان برای عمومی کردن گفتمان جهادی در حال تحقق است و طی یکسال گذشته تعداد گروه های جهادی کشور از ۱۲هزار به بیش از ۲۳ هزار گروه جهادی رسیده که نمونه بروز اقدامات آنها در مبارزه با ویروس منحوس کرونا شگفتی همگان را برانگیخت. ان شاالله با همت مضاعف این نهاد نوپا گسترده تر از امروز خواهد شد.
۲- ما فعالان جهادی کشور به سران قوای سه گانه و کلیه دستگاه ها و نهادها اعلام می کنیم که بدنه مردمی و انقلابی ایران اسلامی آمادگی کامل دارد تا با اتکا به توان داخلی خود در کلیه چالش ها و مشکلات در کنار مسئولین باشد و با روحیه و کار جهادی بر مشکلات فائق آید. نمونه موفق این منش را همگان درخاطرات مدیریت بحران های زلزله و سیل و کرونا و عرصه های مختلف محرومیت زدایی دیده اند. درصورتی که زمینه ها فراهم شود عرصه اقتصاد و جهش تولید هم میتواند میدان فعالیت جهادی جهادگران شود. هرکجا به مردم اعتماد کرده ایم موفق و هرکجا چشم در گروی بیگانگان داشته ایم شکست خورده ایم.
۳- شبکه عظیم فعالیت های جهادی نیاز به صیانت و حمایت قانونی دارد. انتظار داریم مجلس و قوه قضاییه انقلابی، این مطالبه برحق گروه های جهادی را هرچه سریع تر جامعه عمل بپوشانند. متاسفانه جهادگران آسمانی هنوز در گیرو دار بازی های اداری مسئولین، حتی از اطلاق عنوان شهید هم محروم مانده اند.
۴- در آخر به مردم عزیزکشورمان تضمین میدهیم که به گفته امام راحل عظیم شان تا این نوای تفکر بسیجی بر کشور حاکم است، کشور شکست نخواهد خورد. امروز فعالان عرصه جهادی باتمام توان در برابر مشکلات و دشمنان قد علم کرده اند و اجازه نخواهند داد دشمنی مستکبران و عوامل داخلی آنها خللی در راه پر افتخار مردم ایران اسلامی وارد نماید.

و من الله توفیق
مجمع عالی جهادگران

۰ ۰ vote
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x