×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» کارگروه فرهنگی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۹ - ۱۴:۵۷

 کد خبر: 17133
 130 بازدید
 دیدگاه‌ها برای کارگروه فرهنگی بسته هستند

کارگروه فرهنگی

مدتهاست که گروههای جهادی به عنوان مجموعه هایی دغدغه مند در مناطق روستایی به انجام فعالیتهای عمرانی، بهداشتی آموزشی و… که همگی باهدف فرهنگی صورت می گیرد، مشغول هستند و توان و انرژی زیادی را صرف این موضوع نموده اند اما با این وجود همه بر این موضوع متفق القول اند که آنچنان که باید در فعالیت فرهنگی و تربیتی موفق نبوده اند و نیاز به تغییر مدل و الگو وجود دارد. به همین جهت کارگروه فرهنگی با هدف انسجام بخشی به تجربیات گروههای جهادی و توانمندسازی ایشان جهت انجام اقدام موثر راه اندازی شده است.

از جمله فعالیتهای انجام شده در کارگروه فرهنگی می توان به تولید بسته اندوخته های فرهنگی – مجموعه تجربیات جهادگران در عرصه فرهنگی – و همچنین بسته نقش آفرینی گروههای جهادی در فرهنگسازی اقتصاد مقاومتی و همچنین محصولات مفید و نگرش ساز برای جهادگران و جهت ترویج در مناطق روستایی اشاره نمود.

با توجه به ضرورت های موجود و اهمیت نسل آینده در توسعه و پیشرفت مناطق، از جمله فعالیتهای دردست اقدام در این کارگروه، پرداختن به موضوع کودک و نوجوان با هدف تولید محتوا و تربیت نیرو و توانمندسازی می‌باشد. اقدامات مورد نظر در بخش محتوایی شامل جمع آوری، اصلاح و تدوین محتواهای موجود (خصوصا محتواهای مورد استفاده گروه های جهادی) و همچنین تهیه و تولید محتواهای جدید متناسب با نیاز مناطق مختلف کشور است. در بخش تربیت نیرو و توانمند سازی نیز درصدد است تا با گرد هم آوردن نیروهای متخصص و علاقه مند این حوزه و آموزش و تربیت افراد، به ارتقای سطح کمی و کیفی این امر بپردازد. برای تامین این اهداف از قالب‌های مختلفی چون تدوین جزوه، برگزاری دوره و همایش، معرفی منابع، ارائه ی بانک اطلاعاتی و… بهره خواهد برد.

قطعا طی این مسیر نیازمند مساعدت و همکاری متخصصان و علاقمندان جهادگر خواهد بود، در همین خصوص علاقه مندان جهت همکاری و همچنین اخذ مشاوره های تخصصی می توانند با خانم عباسی از طریق کاربر @Abbasi_tahere با این کارگروه ارتباط برقرار نمایند.

دیدگاه بسته شده است.