×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» کارگروه اقتصادی

تاریخ انتشار : 2017/09/20 - 14:57

 کد خبر: 17131
 1736 بازدید
 دیدگاه‌ها برای کارگروه اقتصادی بسته هستند

کارگروه اقتصادی

موضوع «اقتصاد» از جمله اصلی‌ترین دلایل تشکیل، حفظ و توسعۀ مناطق روستایی می باشد که طی سال‌های گذشته، از پیروزی انقلاب برای تقویت آن برنامه‌های متفاوتی طراحی و اجرا شده است اما در یک ارزیابی کلی نمی‌توان آن‌ را راضی‌کننده و منطبق بر آرمان‌های انقلاب دانست. برای جبران این کاستی در سال‌های اخیر، رهبر انقلاب از واژۀ “اقتصاد مقاومتی” استفاده کردند که نماد؛ روش توسعۀ اقتصادی مناطق کشور ضمن حفظ روابط بیرونی با سایر کشورها می باشد.

تکیه بر ظرفیت انسانی و اجتماعی و بهره‌گیری از تشکل‌های خودجوش و مردمی از محورهای مهم در اجرایی‌شدن اقتصاد مقاومتی می‌باشد. در این میان گروه‌های جهادی با برخورداری از شبکۀ وسیع در سطح کشور و ‌همچنین تعداد و کیفیت نیروهای جهادی، مانند گذشته می‌توانند در الگوسازی و ‌ترویج فعالیت‌های اقتصادی مناطق روستایی موثر باشند.

این کارگروه با جمع‌آوری تجربیات جهادگران و اساتید فعال در این حوزه، ضمن تولید محصولات و محتوای مورد نیاز جهت فعالیت گروه‌های جهادی در عرصۀ “فرهنگسازی اقتصاد مقاومتی” و “توسعه و تقویت کسب‌وکارهای روستایی”؛ با برگزاری دوره‌های آموزشی، نشست‌های تخصصی و ارائه مشاوره‌های تخصصی، توانمندسازی و متشکل‌نمودن جهادگران را دنبال می کند.

قطعاً طی این مسیر، نیازمند مساعدت و همکاری متخصصان و علاقه‌مندان جهادگر خواهد بود، در همین خصوص علاقه‌مندان می‌توانند جهت همکاری و دریافت مشاوره‌های تخصصی از طریق آقای میرچی با  شماره تماس 09107837990 با این کارگروه ارتباط برقرار نمایند.

 

دیدگاه بسته شده است.