×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» کارگروه اقتصادی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۹ - ۱۴:۵۷

 کد خبر: 17131
 108 بازدید
 دیدگاه‌ها برای کارگروه اقتصادی بسته هستند

کارگروه اقتصادی

از جمله اصلی ترین دلایل تشکیل، حفظ و توسعه مناطق روستایی موضوع اقتصاد می باشد که در‌طول سالهای گذشته از انقلاب برای تقویت آن برنامه های متفاوتی طراحی و اجرا شده است که در یک ارزیابی کلی نمی توان آن‌ را راضی‌کننده و منطبق بر آرمانهای انقلاب دانست. برای جبران این کاستی، در سالهای اخیر واژه اقتصاد مقاومتی، توسط رهبر انقلاب بکارگرفته شد که نماد و سمبل روش توسعه اقتصادی مناطق کشور و روابط بیرونی با سایر کشورها می باشد.

از جمله محورهای مهم در اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی، تکیه بر ظرفیت انسانی و اجتماعی و بهره گیری از تشکل های خودجوش و مردمی می باشد. در این میان گروههای جهادی با برخورداری از شبکه وسیع در سطح کشور و‌همچنین تعداد و کیفیت نیروهای جهادی مانند گذشته می توانند در الگوسازی و ‌ترویج فعالیتهای اقتصادی در مناطق روستایی موثر باشند.

این کارگروه در مدت گذشته سعی نموده است با تولید محصولات و محتوای مورد نیاز جهت فعالیت گروههای جهادی در عرصه “فرهنگسازی اقتصاد مقاومتی” و همچنین “توسعه و تقویت کسب‌وکارهای روستایی” و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی در تهران و استانها و برگزاری نشست‌های تخصصی، جهت توانمندسازی و متشکل نمودن جهادگران فعال در این عرصه تلاش‌های لازم داشته باشد.

قطعا طی این مسیر نیازمند مساعدت و همکاری متخصصان و علاقمندان جهادگر خواهد بود، در همین خصوص علاقه مندان جهت همکاری و همچنین اخذ مشاوره های تخصصی می توانند از طریق آقای میرچی با شماره تماس ۰۹۱۰۷۸۳۷۹۹۰با این کارگروه ارتباط برقرار نمایند.

 

دیدگاه بسته شده است.