×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» ستاد دانشجویی برنامه ریزی روستایی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۶/۲۹ - ۱۴:۵۷

 کد خبر: 17129
 117 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ستاد دانشجویی برنامه ریزی روستایی بسته هستند

ستاد دانشجویی برنامه ریزی روستایی

جهت تحقق امر محرومیت زدایی و همچنین توانمندسازی مناطق محروم کشور، نیازهای این مناطق باید به شکلی اساسی و بنیادی مورد بررسی قرار گیرند. این همان نکته مغفولی است که با گذشت قریب به دو دهه برگزاری مستمر اردوهای جهادی و همچنین چهار دهه فعالیت نهادهای محرومیت زدایی نظیر جهادسازندگی و کمیته امداد و… از زمان آغاز انقلاب اسلامی، چندان مورد توجه نبوده است.

لذا کارگروه پژوهش باهدف ارائه راهکار و مشاوره جهت دستیابی به شناخت درست و دقیق از مناطق مورد نظر گروههای جهادی شروع به فعالیت نموده است. جهت ایجاد شناخت دقیق از مناطق روستایی علاوه بر فعالیتهای متداول و ارزنده ای که تا کنون در اردوهای جهادی انجام می شده است، نیاز است تا تیم‌های پژوهشی گروههای جهادی در عرصه های گوناگون اعم از عرصه عمومی (با رویکرد فرهنگی ‌و اجتماعی)، اقتصادی و کارآفرینی، سلامت، زیربنایی شکل گیرند.

گروه جهادی با در دست داشتن پارامتر های مورد نیاز و مرتبط با سنجش وضعیت موجود در هر عرصه و همچنین تکنیک های لازم برای احصای این پارامترها، این قابلیت را دارد تا در منطقه حضور یابد و به کسب اطلاعات و انجام شناسایی دقیق پرداخته و با استفاده از روشهای مناسب، تحلیل لازم را ارائه دهد که این موضوع در کارگروه پژوهش به عنوان هدف دنبال می‌گردد.

قطعا طی این مسیر نیازمند مساعدت و همکاری متخصصان و علاقمندان جهادگر خواهد بود، در همین خصوص علاقه مندان جهت همکاری و همچنین اخذ مشاوره های تخصصی می توانند از طریق آقای امیری فر با شماره تماس ۰۹۱۲۸۰۵۴۲۹۲ با این کارگروه ارتباط برقرار نمایند.

دیدگاه بسته شده است.