×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» ستاد دانشجویی برنامه ریزی روستایی

تاریخ انتشار : 2017/09/20 - 14:57

 کد خبر: 17129
 2608 بازدید
 دیدگاه‌ها برای ستاد دانشجویی برنامه ریزی روستایی بسته هستند

ستاد دانشجویی برنامه ریزی روستایی

جهت تحقق امر محرومیت‌زدایی و توانمندسازی مناطق محروم، نیازهای این مناطق باید به شکلی اساسی و بنیادی بررسی شوند. این همان نکتۀ مغفولی است که با گذشت قریب به چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و فعالیت نهادهای محرومیت‌زدایی نظیر؛ جهادسازندگی و کمیته امداد و… و همچنین دو دهه برگزاری مستمر اردوهای جهادی، چندان مورد توجه نبوده است.

برای شناخت دقیق مناطق روستایی علاوه‌بر فعالیت‌های متداول و ارزنده‌ای که تا کنون در اردوهای جهادی انجام ‌شده، نیاز است تا تیم‌های پژوهشی گروه‌های جهادی نیز در عرصه‌های گوناگون؛ اعم از عرصۀ عمومی (با رویکرد فرهنگی ‌- اجتماعی)، اقتصادی و کارآفرینی، سلامت و زیربنایی شکل گیرند. ازاین‌رو کارگروه پژوهش با هدف ارائۀ راهکار و مشاوره جهت دستیابی به شناخت درست و دقیق از مناطق مورد نظر گروه‌های جهادی شروع به فعالیت نموده است.

هدف اصلی کارگروه پژوهش کسب اطلاعات دقیق از منطقۀ روستایی مورد نظر و تحلیل‌های متناسب با آن می‌باشد. به عبارتی هر گروه جهادی با در دست داشتن پارامتر‌های مورد نیاز و مرتبط و شناسایی وضعیت موجود در هر عرصه و همچنین به‌وسیله تکنیک‌های لازم برای احصای این پارامترها، می تواند در منطقه حضور یافته و به کسب اطلاعات و شناسایی دقیق بپردازد؛ و در آخر تحلیل لازم را ارائه دهد.

قطعاً طی این مسیر نیازمند مساعدت و همکاری متخصصان و علاقه‌مندان جهادگر خواهد بود، در همین خصوص علاقه‌مندان می‌توانند جهت همکاری و دریافت مشاوره‌های تخصصی با آقای امیری‌فر به شماره تماس 09128054292 با این کارگروه ارتباط برقرار نمایند.

 

دیدگاه بسته شده است.