×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» درباره ما

تاریخ انتشار : 2017/09/20 - 14:46

 کد خبر: 17118
 736 بازدید
 دیدگاه‌ها برای درباره ما بسته هستند

درباره ما

معاونت جهادسازندگی سازمان بسیج دانشجویی مجموعه‌ای است که هدایت و پشتیبانی گروه‌های جهادی دانشجویی سراسر کشور را به عهده دارد. این مجموعه معتقد است که رشد کمی و کیفی حرکت‌های جهادی از سویی نیازمند پشتیبانی فکری و محتوایی و از سویی دیگر نیازمند ترویج و اتصال این جریان ارزشمند به منابع و طرح‌های محرومیت‌زدایی کشور است، تا به موازات افزایش روزبه‌روز مهارت و تخصص جهادگران، نقش گروه‌های جهادی در رفع مشکلات اساسی مناطق محروم تقویت گردد.

به‌منظور پشتیبانی محتوایی، مجموعه‌ای با عنوان “هسته توانمندسازی حرکت‌های جهادی“متشکل از فعالین جهادی شکل گرفته است. مأموریت‌های این مجموعه عبارتند از: رصد نیازهای گروه‌های جهادی، تولید محتوا و برگزاری دورۀ آموزشی متناسب با آن. این مجموعه از کارگروه‌های مختلفی متناسب با عرصه‌ی فعالیتی جهادگران تشکیل شده است که هرکدام مسئولیت هدایت، پشتیبانی و شبکه‌سازی گروه‌های جهادی در آن عرصه را به عهده دارند.

همچنین علاوه‌بر شکل‌گیری هسته توانمندسازی، باتوجه به ضرورت ورود جدی گروه‌های جهادی به عرصۀ آسیب‌های اجتماعی، فعالیت در حاشیه شهرها و انجام امور خیریه، مجموعه‌ای مستقل به نام “جمعیت دانشجویی امام حسن علیه‌السلام“شکل گرفته است که هدایت و برنامه‌ریزی فعالیت‌های این قسمت را به عهده دارد.

همچنین به‌منظور ترویج حرکت‌های جهادی و اتصال آن به منابع کشور، بخش‌های “روابط عمومی” و “ارتباطات” در این مجموعه شکل گرفته است. “روابط عمومی” با پوشش فعالیت‌های جهادگران از طریق ابزارهای مختلف رسانه‌ای به‌دنبال ترویج حرکت‌های جهادی در جامعه می باشد و بخش “ارتباطات“،زمینۀ همکاری گروه‌های جهادی را با مجموعه‌های دغدغه‌مند و فعال در امر محرومیت‌زدایی و خدمت‌رسانی به ولی‌نعمتان انقلاب اسلامی فراهم می کند.

دیدگاه بسته شده است.