×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » آغاز طرح جمع‌آوری کمک‌های مردمی در مساجد و دانشگاه‌ها / ۲۰ هزار منزل مسکونی در مناطق سیل‌زده احداث می‌شود

تاریخ انتشار : 2019/05/07 - 17:01

 کد خبر: 30797
 49 بازدید

مفرد:

آغاز طرح جمع‌آوری کمک‌های مردمی در مساجد و دانشگاه‌ها / ۲۰ هزار منزل مسکونی در مناطق سیل‌زده احداث می‌شود

معاون سازندگی سازمان بسیج دانشجویی از آغاز طرح جمع آوری کمک‌های مردمی برای ساخت منازل در مناطق سیل زده به همت دانشگاه‌ها و مساجد سراسر کشور از امروز خبر داد.

آغاز طرح جمع‌آوری کمک‌های مردمی در مساجد و دانشگاه‌ها / ۲۰ هزار منزل مسکونی در مناطق سیل‌زده احداث می‌شود

صادق مفرد مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی در گفت‌وگو با خبرنگار تشکل‌های دانشجویی خبرگزاری فارس، با اشاره به وقوع سیل در برخی نقاط کشور گفت: متأسفانه با سیلی که در حدود ۱۸ استان کشور رخ داد، تقریبا نزدیک به 175 هزار واحد مسکونی به صورت کامل تخریب و بیش از 62 هزار واحد نیازمند تعمیرات اساسی است و حل این مشکل به تنهایی توسط مردم سیل‌زده و دستگاه‌های اجرایی امکانپذیر نخواهد بود.
مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی در ادامه تأکید کرد: بر همین اساس طرحی با عنوان جهاد همبستگی ملی ایجاد شد و طی آن قرار شد هر مسجد و هر دانشگاه متولی ساخت یک واحد مسکونی شود. در این طرح کمک‌های مردم توسط مساجد جمع‌آوری شده و بعد از شناسایی محرومان واقعی توسط گروه‌های جهادی بر اساس اولویت‌بندی برای این خانواده‌ها اقدامات ساخت منزل مسکونی را آغاز می‌کنیم.
مفرد ادامه داد: بر اساس پیش‌بینی‌ها ۲۰ هزار واحد بااولویت منازل روستایی توسط بسیج ساخته و یا تعمیر خواهد شد و هر واحد صنفی هم متولی تهیه لوازم منزل برای یک خانه شده است.
وی گفت: با این اقدامات تلاش می‌کنیم مردم سیل‌زده زودتر به خانه‌های خود بازگردند،‌ چون امید نمی‌بینیم با روند اداری مرسوم و با افزایش قیمت ها، کار انجام شود.
مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی با بیان این‌که وام‌های در نظر گرفته‌شده برای ساخت منازل تنها می‌تواند هزینه سفت‌کاری را بدهد، گفت: به همین دلیل با کمک گروه‌های جهادی تلاش خواهیم کرد ضمن کاهش دوره ساخت، هزینه‌ها را پایین بیاوریم.
وی ادامه داد: در ایام ماه مبارک رمضان جمع‌آوری کمک‌های مردمی در مساجد و دانشگاه‌ها برای ساخت منازل سیل‌زدگان آغاز خواهد شد و بعد از آن نیز روند ساخت منازل توسط گروه‌های جهادی آغاز می‌شود.
مفرد خاطرنشان کرد: برای این کار دو پوستر طراحی شده که هر مسجد و دانشگاه می‌تواند به کمک آن کمک‌های مردمی را جمع‌آوری کند و کمک‌های جمع‌آوری‌شده در سامانه‌ای جمع خواهد شد و بر اساس برنامه‌ریزی‌ها برای ساخت منازل هزینه می‌شود.

آغاز طرح جمع آوری کمک‌های مردمی در مساجد و دانشگاه‌ها/۲۰ هزار منزل مسکونی در مناطق سیل زده احداث می‌شود

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از همه گروه‌های جهادی که علاقمند به ساخت منازل برای سیل‌زدگان هستند ثبت‌نام می‌کنیم، به خصوص گروه‌هایی که تجربه فعالیت‌های عمرانی دارند. این گروه ها براساس نیازمندی مناطق و حد بندی صورت گرفته میان استان ها توزیع خواهند شد. مردم هم می‌توانند کمک مالی خود را از طریق مساجد و دانشگاه ها ارسال کنند و هم به گروه‌های جهادی بپیوندند.

آغاز طرح جمع آوری کمک‌های مردمی در مساجد و دانشگاه‌ها/۲۰ هزار منزل مسکونی در مناطق سیل زده احداث می‌شود

برچسب ها : , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه