×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » مجمع مرکزی جهادگران سراسر کشور

تاریخ انتشار : 2019/02/09 - 16:09

 کد خبر: 30029
 415 بازدید

مجمع مرکزی جهادگران سراسر کشور

بسم الله الرحمن الرحیم مجمع مرکزی جهادگران سراسر کشور مجمع جهادگران، متشکل از صاحب‌نظران حقوقی و حقیقی جهادی است که براساس انتخابات در سه سطح شهرستان، استان و کشور، گرد هم آمده‌اند. این جهادگران با هم‌اندیشی و هم‌فکری درخصوص شرایط موجود مناطق محروم کشور و گروه‌های جهادی، راهکارهای رفع موانع و استفاده از فرصت‌ها برای […]

مجمع مرکزی جهادگران سراسر کشور

بسم الله الرحمن الرحیم

مجمع مرکزی جهادگران سراسر کشور

مجمع جهادگران، متشکل از صاحب‌نظران حقوقی و حقیقی جهادی است که براساس انتخابات در سه سطح شهرستان، استان و کشور، گرد هم آمده‌اند. این جهادگران با هم‌اندیشی و هم‌فکری درخصوص شرایط موجود مناطق محروم کشور و گروه‌های جهادی، راهکارهای رفع موانع و استفاده از فرصت‌ها برای رسیدن به شرایط مطلوب را ارائه می‌نمایند.

این مجمع، در پاسخ به نیازی اساسی در فرایند برنامه‌ریزی‌های حرکت‌های جهادی ایجاد شده است. این نیاز،  خلأ نظرات جهادگران در این فرایند بوده است.  مجمع جهادگران در تمامی سطوح، نقشی ویژه در تصمیم‌سازی، ترویج گفتمان خدمت‌رسانی بهینه، هماهنگی بیشتر بین گروه‌های جهادی و سازمان‌های متولی دارد.

و ما مفتخریم که می‌خواهیم همزمان با آغاز دهۀ پنجم انقلاب اسلامی، با دعوت از برگزیدگان، نمایندگان گروه‌های جهادی و مسئولین سازندگی سراسر کشور، گامی مهم در تشکیل شبکۀ منسجم و ملی حرکت‌های جهادی کشور برداریم.

پس از تشکیل شورای جهادی در سطح شهرستان‌ها، و مجمع در استان‌ها، اکنون با حضور نمایندگان گروه‌های جهادی ، مجمع مرکزی جهادگران با  اهداف و کارکردهای ذیل برگزار می‌گردد:

  • تصویب سند سالانه مجمع مرکزی جهادگران
  • تعیین سیاست‌ها، اهداف و برنامه‌های کلان سالانه گروه‌های جهادی
  • ایجاد هماهنگی بین اقدامات و فعالیت‌های گروه‌های جهادی
  • برآورد وضعیت گروه‌های جهادی کشور و توصیف وضع موجود
  • ارایۀ برنامه‌های پیشنهادی جهت توانمندسازی حرکت‌های جهادی
  • مشخص‌کردن مناطق و عرصه‌های اولویت دار کشور
  • مطالبه از دستگاه‌ها، مقامات کشوری و ترغیب مردم جهت مشارکت در حرکت‌های جهادی

 

تشکیل هیئت‌رئیسۀ مجمع مرکزی جهادگران

یکی از ویژه‌ترین فرصت‌ها و مزیت‌های مجمع جهادگران، تشکیل جمعی متشکل از مسئولین سازمان‌های متولی و مسئولین گروه‌های جهادی می‌باشد. در طی این برنامه هیئت‌رئیسۀ مجمع مرکزی با برگزاری انتخابات  مشخص خواهد شد. این جمع به‌عنوان نمایندگان و مسئولین مجمع مرکزی جهادگران، به پیگیری امور خواهند پرداخت.

 

تشکیل کارگروه‌های تخصصی

دانش نهفته در گروه‌های جهادی و مسئولین گروه‌ها، از جمله مهم‌ترین و گران‌قیمت‌ترین سرمایه‌هاست. لذا نیاز است با اتخاذ روش‌های درست مدیریت این دانش، به استخراج، مدلسازی و نشر آن اقدام شود. به همین منظور در مجمع مرکزی جهادگران، کارگروه‌های تخصصی در موضوعات اقتصادی، عمرانی، فرهنگی، رسانه، اجتماعی و سلامت تشکیل خواهند شد و در این کارگروه‌های تخصصی مسئولین گروه‌های فعال به ارائۀ تجربیات، تشریح شرایط بومی استان و اقدامات متناظر انجام‌شده اقدام خواهند نمود.

 

تهیۀ سند سالیانه حرکت‌های جهادی

مجمع جهادگران برای راهبری هسته‌های جهادی، و توانمندسازی و تقویت حرکت‌های جهادی در سطوح مختلف، نیازمند سندی می‌باشد که مورد توافق جهادگران و سازمان‌های متولی باشد. با توجه به این ضرورت، مجامع استانی، اقدام به تولید سندی مطابق با شرایط بومی استان خود نموده‌اند. لازم است برای تکمیل این فرایند، در سطح ملی نیز این سند تولید گردد.

مجمع مرکزی جهادگران با جمع‌آوری سندهای تولیدشده در استان‌ها، تشکیل کارگروه‌های تخصصی، بررسی شرایط و موانع و راهبردها و برنامه‌های پیشنهادی، اقدام به تولید و تصویب سند سالیانۀ حرکت‌های جهادی در سطح کشور خواهد نمود.

 

برنامۀ اجرایی و جشنوارۀ ملی جهادگران

اولین مجمع مرکزی جهادگران به فضل الهی از روز چهارشنبه 24 بهمن‌ماه در مجتمع فرهنگی «سیدالشهدا»ی آبعلی فعالیت خود را آغاز می‌نماید. این مجمع در روز پنجشنبه با برگزاری کارگروه‌های تخصصی، انتخابات هیئت‌رئیسه، و بحث و تبادل نظر در خصوص سند سالیانۀ حرکت‌های جهادی، فعالیت خود را ادامه داده. و در روز جمعه با برگزاری اختتامیۀ جشنوارۀ ملی جهادگران و تقدیر از گروه‌های برتر و ارسال‌کنندگان آثار در حضور مسئولین سازمان‌ها و نهادها، به کار خود پایان خواهد داد.

 

شرایط حضور در مجمع مرکزی جهادگران

تمامی افراد شرکت‌کننده در مجمع مرکزی جهادگران، مسئولین و نمایندگان گروه‌های جهادی استان‌ها می‌باشند که در طی انتخابات مجامع استانی انتخاب شده و به‌طور رسمی به دبیرخانۀ مجمع مرکزی جهادگران  معرفی شده‌اند. این اعضا، به نمایندگی از 11 هزار هستۀ جهادی در مجمع مرکزی جهادگران گردهم می‌آیند.


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه