×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » افزایش حضور جهادگران در عرصه سازندگی خراسان رضوی

تاریخ انتشار : 2018/05/15 - 22:38

 کد خبر: 25732
 61 بازدید

افزایش حضور جهادگران در عرصه سازندگی خراسان رضوی

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی گفت: هم اینک 800 گروه جهادی شناسنامه دار در عرصه های مختلف استان فعالیت دارند.

افزایش حضور جهادگران در عرصه سازندگی خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی معاونت جهاد سازندگی بسیج دانشجویی؛ مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی گفت: هم اینک 800 گروه جهادی شناسنامه دار در عرصه های مختلف استان فعالیت دارند.
سرهنگ پاسدار محمد روحانی افزود: متوسط تعداد اعضاء شرکت کننده در هر یک از این گروه ها حداقل 15 نفر است.
وی گفت: امسال 200 روستا در قالب 40 دهستان در استان شناسایی شده تا کارهای جهادی به صورت متمرکز بهمت این 800 گروه در آنها انجام شود.
مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی افزود: ویزیت رایگان 38 هزار بیمار، بهمت 150 تیم پزشکی، حضور 400 گروه جهادی در روستاها در قالب طرح همگام با کشاورز از مهمترین برنامه های این جهادگران بوده است.
روحانی با اشاره به اینکه 200 مدرسه با همکاری دانش آموزان پارسال در استان ، مرمت، بهسازی و زیباسازی شد گفت: مرمت، تکمیل و ساخت 600 خانه محروم و 100 مسجد از دیگر کارهایی است که جهادگران خراسان رضوی پارسال انجام داده اند.
وی افزود: کاشت 70 هزار نهال با همکاری منابع طبیعی، احیاء 80 رشته قنات در استان و بیابان زدایی هزار هکتار در شهرستان خواف، با همکاری آستان قدس رضوی از مهمترین این برنامه هاست.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان خراسان رضوی گفت: جهادگران، در سال 96 واکسیناسیون پرندگان را در هزار روستای این استان انجام دادند.
روحانی افزود: همچنین این سازمان، پارسال 200 میلیارد ریال وام قرض الحسنه به روستائیان و کشاورزان در استان خراسان رضوی پرداخت کرد.
روحانی گفت: طرح پروار بندی گوساله در 20 واحد 15 راسی شهرهای چناران و قوچان و دام سبک در سطح 100 واحد زاوین کلات نیز از پارسال شروع شد.


برچسب ها : , ,
ارسال دیدگاه