×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » افزایش حضور جهادگران در عرصه سازندگی خراسان رضوی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ - ۲۲:۳۸

 کد خبر: 25732
 11 بازدید

افزایش حضور جهادگران در عرصه سازندگی خراسان رضوی

مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی گفت: هم اینک 800 گروه جهادی شناسنامه دار در عرصه های مختلف استان فعالیت دارند.

افزایش حضور جهادگران در عرصه سازندگی خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی معاونت جهاد سازندگی بسیج دانشجویی؛ مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی گفت: هم اینک ۸۰۰ گروه جهادی شناسنامه دار در عرصه های مختلف استان فعالیت دارند.
سرهنگ پاسدار محمد روحانی افزود: متوسط تعداد اعضاء شرکت کننده در هر یک از این گروه ها حداقل ۱۵ نفر است.
وی گفت: امسال ۲۰۰ روستا در قالب ۴۰ دهستان در استان شناسایی شده تا کارهای جهادی به صورت متمرکز بهمت این ۸۰۰ گروه در آنها انجام شود.
مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان رضوی افزود: ویزیت رایگان ۳۸ هزار بیمار، بهمت ۱۵۰ تیم پزشکی، حضور ۴۰۰ گروه جهادی در روستاها در قالب طرح همگام با کشاورز از مهمترین برنامه های این جهادگران بوده است.
روحانی با اشاره به اینکه ۲۰۰ مدرسه با همکاری دانش آموزان پارسال در استان ، مرمت، بهسازی و زیباسازی شد گفت: مرمت، تکمیل و ساخت ۶۰۰ خانه محروم و ۱۰۰ مسجد از دیگر کارهایی است که جهادگران خراسان رضوی پارسال انجام داده اند.
وی افزود: کاشت ۷۰ هزار نهال با همکاری منابع طبیعی، احیاء ۸۰ رشته قنات در استان و بیابان زدایی هزار هکتار در شهرستان خواف، با همکاری آستان قدس رضوی از مهمترین این برنامه هاست.
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان خراسان رضوی گفت: جهادگران، در سال ۹۶ واکسیناسیون پرندگان را در هزار روستای این استان انجام دادند.
روحانی افزود: همچنین این سازمان، پارسال ۲۰۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه به روستائیان و کشاورزان در استان خراسان رضوی پرداخت کرد.
روحانی گفت: طرح پروار بندی گوساله در ۲۰ واحد ۱۵ راسی شهرهای چناران و قوچان و دام سبک در سطح ۱۰۰ واحد زاوین کلات نیز از پارسال شروع شد.


برچسب ها : , ,
ارسال دیدگاه