×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » آغاز همایش سرپل جهاد در سالن سران اجلاس اسلامی

تاریخ انتشار : 2018/05/15 - 22:28

 کد خبر: 25727
 56 بازدید

آغاز همایش سرپل جهاد در سالن سران اجلاس اسلامی

همایش سرپل جهاد در مرکز همایشهای بین المللی سالن اجلاس سران آغاز شد.

آغاز همایش سرپل جهاد در سالن سران اجلاس اسلامی

به گزارش روابط عمومی معاونت جهاد سازندگی بسیج دانشجویی؛ این همایش را سپاه محمدرسول الله(ص) با هدف همیاری مردم و جهادگران تهران در خدمت رسانی به هموطنان زلزله زده غرب کشور و کمک به تامین نیازهای باقیمانده این عزیزان برگزار کرده است.
در این همایش شماری از شهرداران مناطق تهران ، اعضای شورای شهر تهران و برخی از مسئولان لشکری حضور دارند و قرار است حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی فرد امام جمعه تهران سخنرانی کند.
سازمان بسیج سازندگی تهران بزرگ از ابتدای حادثه زلزله کرمانشاه در این منطقه حضور فعال داشته است و جهادگران این سپاه تاکنون 50 منزل مسکونی را تحویل مردم دادند و ساخت حدود 150 منزل مسکونی را نیز در روستاهای دشت ذهاب در دست احداث دارند.
ارسال 500 کامیون ارزاق و اعزام 5 هزار نفر در قالب 100 گروه جهادی ، اعزام 20 گروه پزشکی و روانشناسی و 32 هزار نفر- روز نیروی فعال در منطقه در 5 ماه از دیگر اقدامات سازمان جهاد سپاه محمدرسول الله در این مناطق بوده است.
این سپاه همچنین در این مدت تهیه و ساخت 766 کانکس ، جانمایی و زیرسازی 980 کانکس اهدایی مردم ، ساخت 100 چشمه سرویس بهداشتی و حمام و احداث 266 چشمه دیگر را نیز در دستور کار دارد.
بسیجیان این قرارگاه همچنین در این مدت تهیه و ارسال 250 کانکس سرویس بهداشتی ، تحویل 600 آبگرمکن ، تحویل 150 کانکس و ایجاد قرارگاه مرکزی متمرکز در روستای کوئیک را به انجام رسانده اند.
در همایش امروز بیش از هزار و دویست نفر از جهادگران و بسیجی به منظور هماهنگی کارها و بررسی اقدامات انجام شده و برنامه های آتی گرد آمده اند .

­امام جمعه موقت تهران تلاش خالصانه و مومنانه نیروهای سپاه و بسیج در مناطق زلزله زده کرمانشاه را نمونه ای از ثمرات شجره طیبه دانست.

حجت الاسلام والمسلیمن ابوترابی فرد در همایش “سرپل جهاد” در سالن اجلاس سران تهران نظام اسلامی را شجره طیبه ای دانست که در جهت استقرار جامعه تراز اسلامی حرکت می کند.
وی با ابراز خرسندی از حضور در جع جهادگران بسیج سازندگی سپاه محمد رسول الله (ص) حاضر در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب ، نظام اسلامی را شجره طیبه دانست و گفت :اولین ویژگی شجره طیبه این است که ریشه های آن محکم در زمین قرار دارد و سیلاب ها ان را از پا در نمی آورد و به تعبیری استحکام او رمز موفقیت اوست.
ابوترابی با بیان اینکه نظام در تراز قرآن ریشه در اعماق عقل و جان و روح دارد افزود: رمز پایداری انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب همین اصل ثابت وایستادگی بر سر اصول است.
وی دلیل خشم امروز ترامپ را ایستادگی امت اسلام و جبهه مقاومت در منطقه و پیروزی های پی در پی جبهه مقاومت در برابر دشمنان دانست و گفت : نظام اسلامی از ابتدای پیروزی در 4 دهه گذشته همواره بر سر اصول اش ایستاده و همین ایستادگی و الگوی گیری سایر مسلمانان باعث عصبانیت دشمن شده است.
ابوترابی با اشاره به حضور و تلاش های سازنده چندماهه نیروهای سپاه در مناطق زلزله زده کرمانشاه افزود : ساخت خانه برای مردم در این مناطق برگرفته از همان اصل ثابت یعنی پایداری است و ما باید برای ایجاد اقتصاد مقاوم و جامعه در تراز اسلام با هم متحد شویم.
وی با بیان اینکه شجاعت و ایستادگی سپاه در برابر استکبار آن را در تراز جهانی قرار داده است ،گفت : در زلزله گذشته کرمانشاه مردم زلزله زده احساس کردند که تنها نیستند و برادران سپاهی و ارتشی ما از ساعات اولیه در کنار آنها بودند و مردم کمک های خود را با هر وسیله ای که داشتند به مردم سرپل ذهاب رساندند.
ابوترابی فرد با بیان اینکه خنجری که امروز بر پیکر رژیم صهیونیستی و آمریکا فرو رفته ، نتیجه عمل صالح امت اسلام است ، گفت : دفاع مقدس و مدافعان حرم و حضور در بازسازی مناطق زلزله زده مصداق عمل صالح و رمز حیات ماست.
وی اضافه کرد عمل صالح یعنی شناخت وظیفه و انجام درست آن ؛ و اگر نظام اسلامی بتواند وظایف خود را به درستی شناخته و به خوبی مانند دوران دفاع مقدس اجرا کند در تمامی عرصه ها پیروز می شود.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به بازدید خود از مناطق زلزله زده در و مشاهده تلاش خالصانه نیروهای سپاه و بسیج در این مناطق در ساخت خانه برای مردم زلزله زده روستاهای سرپل ذهاب ابراز امیدواری کرد ازتجربه های این عزیزان درمدیریت شهری تهران نیز بهره گیری شود .
وی گفت : باید همه کسانی که می‌توانند به آبادانی شهر تهران کمک کنند به صحنه بیایند و قدم‌های اصولی بردارند تا آثار آن برای مردم شریف تهران قابل رویت و احساس باشد که تحقق این موضوع توجه به عمل صالح است.


برچسب ها : , , ,
ارسال دیدگاه