×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » بیش از ۴۷۰۰ بسیجی بجنورد در اردوهای جهادی به مناطق محروم خدمت‌رسانی کردند

تاریخ انتشار : 2018/05/15 - 22:09

 کد خبر: 25718
 69 بازدید

بیش از ۴۷۰۰ بسیجی بجنورد در اردوهای جهادی به مناطق محروم خدمت‌رسانی کردند

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بجنورد گفت: بیش از ۴۷۰۰ نفر از بسیجیان ناحیه مقاومت از برادران بسیجی در قالب گروه‌های جهادی و هجرت جهت خدمت رسانی به مناطق محروم سازماندهی و اعزام شده‌اند.

بیش از ۴۷۰۰ بسیجی بجنورد در اردوهای جهادی به مناطق محروم خدمت‌رسانی کردند

به گزارش روابط عمومی معاونت جهاد سازندگی بسیج دانشجویی؛ نعمت قویدل مسئول بسیج سازندگی ناحیه بجنورد پیرامون تشریح و تبیین برنامه سال گذشته اظهار داشت: با توجه به فلسفه جمهوری اسلامی که رسیدگی به محرومان است، مقام معظم رهبری در 17 اردیبهشت ماه سال 79 دستور تشکیل بسیج سازندگی را صادر کردند و می‌خواستند کارهایی که جهاد سازندگی انجام داده است را بسیج سازندگی ادامه دهد. سازمان بسیج سازندگی در راستای انجام وظیفه خود سه اولویت دارد که شامل غنی‎سازی اوقات فراغت، کمک به دولت در اجرای پروژه‎های محرومیت‎زدایی و کمک به ایجاد زمینه آموزش و اشتغال جوانان می‌باشد.
مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بجنورد در بیان و تشریح گزارش عملکرد سال گذشته سازمان بسیج سازندگی این ناحیه، خاطرنشان کرد: اعزام بیش از 4 هزار و 700 نفر از بسیجیان گروه جهادی به مناطق محروم از نخستین برنامه‌‌های این سازمان بوده که محقق شده است.
وی تصریح کرد: از عمده فعالیت‌های صورت گرفته در سال گذشته می‌توان به سم پاشی اماکن دامی با همکاری اداره دامپزشکی، دیدار با خانواده معظم شهدا و رزمندگان دفاع مقدس، ارائه خدمات مشاوره رایگان و اعزام کارشناسان حقوقی و پزشکی به روستاهای سلولی و شاه اجاقی با همکاری معاونت حقوق دانان و بسیج جامعه پزشکی، برگزاری برنامه های اقتصاد مقاومتی، برگزاری مسابقات ورزشی و اعطای بسته‌های فرهنگی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد می‌توان اشاره داشت.
قویدل افزود: از عمده پروژه‌های صورت گرفته در این زمینه می‌توان به ساخت خانه عالم روستای علی گل، ساخت مسجد روستای شیخ تیمور، ساخت مسجد ویلاشهر و آبرسانی کشاورزی روستای گریوان اشاره داشت. همچنین بسیج سازندگی ناحیه بجنورد در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی با رویکرد طرح تسهیلات اقتصادی مقاومتی فعالیت‌های جدی را در استان آغاز کرده است.
مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بجنورد در ادامه اظهار داشت: ارائه تسهیلات در عرصه‌های پرورش قارچ، زنبورعسل، پرورش ماهی، پرورش طیور، صنایع تبدیلی، صنایع بسته بندی حبوبات و خشکبار، میوه خشک،گلخانه و گیاهان دارویی در ناحیه بجنورد از جمله طرح‌های اجرایی جهاد سازندگی مقاومت بسیج در طول این مدت با شاخصه‌های اقتصاد مقاومتی محسوب می‌شود.
وی اظهار داشت: در سال گذشته به تعداد 350 نفر از بسیجیان آموزش های لازم در قالب فعالیت های چرم دوزی ،قالی بافی،گلیم بافی،تابلوفرش،عروسک بافی،ویترای(نقاشی روی شیشه) و سرمه دوزی داده شد و در این مدت کوتاه با تلاش و همت جوانان بسیجی و با تکیه بر دانش بومی و شناسایی افرادکم سواد و بیسواد بین سنین 10 الی 49 سال توسط مربیان بسیجی آموزش‌هایی در قالب کلاس‌های سواد آموزی، تحکیم و انتقال داده شد.


برچسب ها : , , ,
ارسال دیدگاه