×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » ۳۲۵ طرح محرومیت زدایی در همدان اجرا شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۱/۲۵ - ۰:۴۶

 کد خبر: 24883
 11 بازدید

۳۲۵ طرح محرومیت زدایی در همدان اجرا شد

مسئول بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت: 325 طرح در مناطق محروم این استان سال گذشته توسط گروه های جهادی و با هدف محرومیت زدایی انجام شده است.

۳۲۵ طرح محرومیت زدایی در همدان اجرا شد

سرهنگ پاسدار شهرام صادقی روز چهارشنبه در گفت و گو با روابط عمومی معاونت جهاد سازندگی بسیج دانشجویی، افزود: در این مدت ۵۵ واحد مسکونی برای افراد بی سرپرست و محروم در این استان ساخته شد.
وی با بیان اینکه افراد نیازمند از سوی کمیته امداد امام خمینی(ره)، دهیاران، شوراها، روحانی روستا و پایگاه مقاومت به بسیج سازندگی معرفی می شوند اضافه کرد:هزینه های مورد نیاز ساخت مسکن برای محرومان از سوی کمیته امداد امام خمینی، بسیج سازندگی و خیران تامین می شود.
مسئول بسیج سازندگی سپاه همدان اظهارکرد: برخی از خانواده های شهدا و ایثارگران نیز فاقد سرپناه بودند که برای آنها در قالب طرح محرومیت زدایی خانه احداث شده است.
سرهنگ صادقی بیان کرد: مرمت نما، دیوار کشی حیاط، ساخت سرویس بهداشتی، آشپزخانه، ایزوگام، نقاشی و سیمان کاری ۳۵ مسجد نیز سال گذشته در این استان انجام شد.
وی گفت: به دنبال اجرای طرح اردوهای هجرت دانش آموزی و دانشجویی، نقاشی ۱۰۲ مدرسه واقع در مناطق محروم این استان توسط بسیج محلات صورت گرفت.
مسئول بسیج سازندگی سپاه همدان بیان کرد: ۸۴ واحد مسکونی محرومان نیز در سال گذشته به سرویس بهداشتی و حمام مجهز شدند.
سرهنگ صادقی یادآوری کرد: ۱۴ خانه عالم سال گذشته توسط بسیج سازندگی احداث شد که در این ارتباط سازمان تبلیغات اسلامی همکاری لازم را نداشت.
وی ساخت و مرمت سه مورد غسالخانه در سه روستا را از دیگر اقدام های صورت گرفته توسط بسیج سازندگی سپاه همدان در سال گذشته برشمرد.
وی تاکید کرد: بسیج سازندگی پیش از اجرای طرح محرومیت زدایی اقدام به نیاز سنجی با همفکری و مشاوره دهیاران و شوراهای روستاها و مناطق محروم می کند.
سرهنگ صادقی اضافه کرد: ۳۲ پایگاه مقاومت بسیج سال گذشته بهره برداری شد که ساخت هر یک از آنها ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون ریال هزینه داشت.
۶۵ طرح محرومیت زدایی سال ۹۵ توسط بسیج سازندگی در استان همدان اجرا و بهره برداری شده است.


برچسب ها : , ,
ارسال دیدگاه