×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » ۲۵ هزار نیروی جهادی در خوزستان فعالیت های محرومیت زدایی دارند

تاریخ انتشار : 2018/04/14 - 0:43

 کد خبر: 24876
 123 بازدید

۲۵ هزار نیروی جهادی در خوزستان فعالیت های محرومیت زدایی دارند

یک مسئول در جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: در یک سال گذشته ۲۵ هزار نفر در قالب ۷۹۰ گروه جهادی در فعالیت های محرومیت زدایی خوزستان حضور داشته اند.

۲۵ هزار نیروی جهادی در خوزستان فعالیت های محرومیت زدایی دارند

به گزارش روابط عمومی معاونت جهاد سازندگی بسیج دانشجویی، ایمان محمدی نرگسی اظهار کرد: ۷۹۰ مجموعه و گروه جهادی با یک برنامه‌ریزی دقیق از ابتدای سال ۹۵ تاکنون به خوزستان برای انجام فعالیت‌های محرومیت‌زدایی دعوت شده‌اند.
وی افزود: از آن سال تاکنون بیش از ۲۵ هزار نفر در قالب گروه‌های جهادی به خوزستان آمدند و این گروه‌ها بخش عظیمی از سرمایه را چه از نظر علمی و مالی و یا امکانات وارد خوزستان کردند؛ در حوزه‌های بهداشت و درمان، عمران و سازندگی، اشتغال و کارآفرینی، آموزش و پژوهش، کشاورزی و دام‌پروری و امور فرهنگی و آموزشی هم فعالیت داشتند.
سرپرست مرکز مدیریت حرکت‌های جهادی جمعیت هلال‌احمر خوزستان تصریح کرد: ۳۷ تیم پزشکی، ۱۸ تیم عمرانی، ۳۴ تیم فرهنگی توسط مرکز مدیریت حرکت‌های جهادی و بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر خوزستان به مناطق محروم اعزام شدند.
محمدی یادآور شد: در فروردین امسال نیز نخستین برنامه درمانی و بهداشتی این مرکز در منطقه محروم عین دو با راه‌اندازی درمانگاه اضطراری موقت اجرا شد که یک هزار و ۵۰۰ نفر از جمعیت ساکن آن منطقه توسط یک تیم پزشکی ۴۵ نفره ویزیت و داروی رایگان به آنها ارائه شد.
وی با اشاره به فعالیت‌های این مرکز در نوروز ۹۷ گفت: ۲۷ گروه برای ارائه خدمات مختلف در نوروز ۹۷ ساماندهی و حمایت شدند و ۱۷ هزار نفر از متخصصان در حوزه‌های مختلف وارد خوزستان شده و از فعالیت‌های آنها به طور کامل پشتیبانی می‌کنیم.
محمدی یادآور شد: روستاییان و خانوارهای حاشیه‌نشین بخشی از اقشار آسیب‌پذیر و محروم هستند که جمعیت هلال‌احمر خوزستان با همکاری حوزه‌های داوطلبان و جوانان فعالیت‌هایی در زمینه پیشگیری، درمان و توانمندسازی محرومان دارد.
سرپرست مرکز مدیریت حرکت‌های جهادی و بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر خوزستان ادامه داد: علاوه بر آن یک تیم فرهنگی ۱۸ نفره در کنار این تیم پزشکی اقدام به ارائه خدمات فرهنگی، آموزشی و اجتماعی کردند.
وی بیان کرد: عدم حضور مجموعه‌های مردمی و مؤسسات خیریه و گروه‌های جهادی یکی از خلأهای فعالیت‌های جهادی در استان است.
محمدی گفت: نقش این مرکز ترغیب، هدایت و پشتیبانی از فعالیت گروه‌های جهادی و مجموعه‌های مردمی است و تیم‌هایی را به مناطق بسیار آسیب‌پذیر و حاشیه‌نشین اعزام کرده است.
سرپرست مرکز مدیریت حرکت‌های جهادی و بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر خوزستان در پایان عنوان کرد: مرکز مدیریت حرکت‌های جهادی و بشردوستانه جمعیت هلال‌احمر خوزستان دو سال پیش با هدف ترویج فرهنگ همیاری و کمک به همنوع که در راستای رسالت هلال‌احمر که یکی از رسالت‌های بزرگ و پرچم‌دار توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر و کم برخوردار در جامعه است تأسیس و راه‌اندازی شد.


برچسب ها : , , ,
ارسال دیدگاه