×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » حضور ۱۵۰۰ دانشجوی قزوینی در اردوهای جهادی/ ۲۰۰میلیون تومان خدمات پزشکی ارائه شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۷/۲۰ - ۱۷:۱۵

 کد خبر: 18610
 112 بازدید

حضور ۱۵۰۰ دانشجوی قزوینی در اردوهای جهادی/ ۲۰۰میلیون تومان خدمات پزشکی ارائه شد

از 1800 نفر دانشجویی که برای اعزام به اردوهای جهادی درنظر گرفته شده بودند 300 نفر آنها در ایام نوروز اعزام شدند و 1500 از آنها در بازه زمانی 9مردادماه تا 25شهریورماه در 4عرصه بهداشتی_ درمانی، فرهنگی_آموزشی، عمرانی و اقتصاد مقاومتی حضور پیدا کردند.

حضور ۱۵۰۰ دانشجوی قزوینی در اردوهای جهادی/ ۲۰۰میلیون تومان خدمات پزشکی ارائه شد

مهدی برزگر، در گفت‌وگو با روابط عمومی معاونت جهاد سازندگی بسیج دانشجویی؛ درخصوص برگزاری اردوهای جهادی دانشجویی بیان کرد: این اردوهای جهادی ویژه دانشجویان استان قزوین از ۹مردادماه آغاز و تا ۲۵ شهریورماه پایان پذیرفت.

وی اظهار کرد: از ۱۸۰۰ نفر دانشجویی که برای اعزام به اردوهای جهادی درنظر گرفته شده بودند ۳۰۰ نفر آنها در ایام نوروز اعزام شدند و ۱۵۰۰ از آنها در بازه زمانی ۹مردادماه تا ۲۵شهریورماه در ۴عرصه بهداشتی_ درمانی، فرهنگی_آموزشی، عمرانی و اقتصاد مقاومتی حضور پیدا کردند.

مسئول بسیج دانشجویی استان قزوین اذعان کرد: جهادگران عرصه بهداشتی درمانی به مدت ۳هفته در ۳ گروه ۴۰ نفره از دانشجویان علوم پزشکی اعم از پرستاری، مامایی، دندانپزشکی، پزشک عمومی، کارشناس بهداشت محیط، متخصص قلب و عروق، متخصص زنان و زایمان در دهستان دستجرد با دربرگیری ۱۸روستا حضور پیدا کردند.

ارائه ۳۰۰۰ کار درمانی به روستاهای محروم
وی با اشاره به خدمات پزشکی ارائه شده توسط گروه‌های جهادی ابراز کرد: گروه‌های جهادی شکوفه سیب، خادم المهدی(عج) و بدون مرز در مردادماه سال ۹۶ منطقه دستجرد سفلی و روستاهای توابع خدمات درمانی و آموزش پیشگیری بسیاری را ارائه دادند.

این مسئول ادامه داد: ۷۵۰ ویزیت دندانپزشکی رایگان و ارائه ۱۰۴۰درمان رایگان شامل ترمیم‌های زیبایی و ترمیم یک تا چندسطحی آمالگام، جرمگیری، درمان ریشه یک تا چهارکانال، جراحی ضایعات بافت نرم، پروتز کامل و پارسیل، پالپوتومی اطفال، فلوراید تراپی، کشیدن دندان‌های عفونی و غیرقابل نگهدای و آموزش بهداشت از جمله خدمات ارائه شده در حیطه دندانپزشکی است.

برزگر اضافه کرد: مجموع ۱۶۰ویزیت پزشک عمومی، ۹۰ویزیت متخصص قلب و انجام نوارقلب در صورت لزوم، ۲۷ویزیت متخصص زنان، ۱۶۶ ویزیت دکترای مامایی و ۵۳ مورد پاپ اسمیر در حیطه پاراکلینیک، ۳۲۰ آزمایش خون و ۴۵ مورد شنوایی سنجی در این دوره از اردوهای جهادی صورت گرفته است.

وی گفت: در مجموع ۳۰۰۰ کار درمانی با تعرفه دولتی و مبلغی بالغ بر ۲۰۰میلیون تومان در این دوره از اردوهای جهادی انجام شده است.

پاسخگویی به شبهات دینی در روستاها
برزگر عنوان کرد: اردوهای عمرانی-فرهنگی از ۳۰مردادماه آغاز و جهادگران فعال در عرصه عمرانی و فرهنگی به مناطق اعزام شدند.

وی یادآورشد: برادران دانشگاه آزاد تاکستان در بخش ضیاآباد کارعمرانی و خواهران دانشگاه آزاد تاکستان کار فرهنگی و آموزشی و همچنین برادران دانشگاه پیام نور در بخش آوج کارعمرانی و خواهران دانشگاه پیام نور در در بخش آوج در روستای وروق، شهیدآباد و خسروآباد کار فرهنگی و آموزشی را انجام داده اند.

این مسئول افزود: دانشگاه فرهنگیان، بقیه الله، فنی و مهندسی بوئین زهرا، غزالی، رجا و دانشگاه آزاد شال در قالب قرارگاه شهیدمحسن حججی در بخش طارم در دهستان نیارک، روستای گونج، ورگین، نجف آباد، زرن و فیله ورین خدمات فرهنگی-آموزشی و عمرانی ارائه دادند.

وی گفت: خواهران و برادران دانشگاه آزاد قزوین سه شنبه ۱۶ شهریورماه و دانشگاه امام خمینی(ره) چهارشنبه ۱۷ شهریورماه اعزام شدند.

برزگر خاطرنشان کرد: گروه‌های جهادی به مدت ۱۰روز در مناطق شناسایی شده حضور پیدا کرده و در هر گروه اعزام شده یک طلبه خواهر با گروه خواهران و یک طلبه برادر با گروه برادران در جهت برپایی نمازجماعت جهادگران و پاسخگویی به سوالات، شبهات و ابهامات جهادگران در حوزه فرهنگی و دینی حضور داشتند.


برچسب ها : , ,
ارسال دیدگاه