×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » گزارش تصویری و عملکرد اردوی یک هفته ای گروه جهادی فنیان آستانه اشرفیه در دهستان چهارده

تاریخ انتشار : 2017/09/24 - 14:49

 کد خبر: 17493
 272 بازدید

گزارش تصویری و عملکرد اردوی یک هفته ای گروه جهادی فنیان آستانه اشرفیه در دهستان چهارده

به گزارش جلال شرق ، گروه جهادی فنیان از سپاهه ناحیه آستانه اشرفیه به مدت یک هفته و با حضورر ۳۰ نفر در روستاهای چهارده در عرصه هایبهداشت و درمان , عمران و آبادانی , کشاورزی , تربیتی وو حمایتی به فعالیت پرداخت .

گزارش تصویری و عملکرد اردوی یک هفته ای گروه جهادی فنیان آستانه اشرفیه در دهستان چهارده

 اردوی جهادی بسیج سازندگی این بار دریکی از دهستان های شهرستان آستانه اشرفیه جلوه ای دیگر از خدمت رسانی را نمایان کرد .

به گزارش جلال شرق ، گروه جهادی فنیان از سپاه ناحیه آستانه اشرفیه به مدت یک هفته و با حضور ۳۰ نفر در روستاهای چهارده در عرصه هایبهداشت و درمان , عمران و آبادانی , کشاورزی , تربیتی و حمایتی به فعالیت پرداخت .
از زمره فعالیت های عرصه بهداشت این گروه می توان به ویزیت رایگان با استقرار در مساجد و خانه های بهداشت و هم چنین ویزیت های خانگی و معاینه گروه دندان پزشکی اشاره کرد .
در عرصه عمران و آبادانی نیز نصب گارد ریل در دو طرف پل راه بین روستایی کت شصت آبادان چهارده صورت گرفت .
این پل در مواقع بارندگی تنها راه دسترسی چند روستا بود که به علت زیرآب رفتن حدود ده سانتی در مواقع بارندگی، لبه های پل برای وسایل نقلیه دید نداشت که گاهی موجب سقوط وسایل نقلیه می شد.
در عرصه کشاورزی نیز مشاوره در خصوص استفاده بهینه ازماشین آلات کشاورزی و همچنین معاینه دام توسط گروه دامپزشکی صورت پذیرفت .
در حوزه حمایتی شناسایی خانواده های محروم و انعکاس مشکلات آنان به مراجع ذی ربط و همچنین توزیع بسته های حمایتی برای دانش آموزان نیازمند انجام پذیرفت .
عرصه تربیتی نیز با بهره گیری از طلاب و دانشجویان توانمند شهرستان و با استقرار در مساجد و کتابخانه دهستان نسبت به آموزش کودکان و نوجوانان در حوزه های قرآن , احکام , امداد و نجات , نمد دوزی , گل سازی , شمع سازی , کارگاه دخترانه و بحث آزاد ویژه دختران , جشن عید غدیر و برنامه های ورزشی اقدام کردند .
لازم به ذکر است نشست هایی مبنی بر هماهنگی بیشتر گروه با دهیاران و شورای اسلامی روستاها صورت ..


برچسب ها : , , , , , , , , ,
ارسال دیدگاه

تبلیغات