×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» اخبار » آغاز احداث منبع آب سیصد هزار لیتری در روستای قلعه جوق استان ایلام توسط گروه های جهادی دانشجویی

تاریخ انتشار : 2017/09/05 - 9:33

 کد خبر: 15896
 803 بازدید

آغاز احداث منبع آب سیصد هزار لیتری در روستای قلعه جوق استان ایلام توسط گروه های جهادی دانشجویی

منبع آب 300هزار لیتری در روستای قلعه جوق شهرستان ملک شاهی در حال احداث می باشد. گروه های جهادی شهید محسن وزوایی و محبان علی بن ابی طالب (ع) با اصلاح چشمه های طبیعی منطقه تولید و اشتغال زایی را در این منطقه رقم زدند.

آغاز احداث منبع آب سیصد هزار لیتری در روستای قلعه جوق استان  ایلام توسط گروه های جهادی دانشجویی

روابط عمومی معاونت جهاد سازندگی بسیج دانشجویی در گفتگو با مسئول سازندگی استان ایلام: گروه های جهادی شهید محسن وزوایی و محبان علی بن ابی طالب (ع) در روستای قلعه جوق شهرستان ملک شاهی در حال احداث منبع آب 300هزار لیتری در قالب سه منبع 100هزار لیتری می باشند.

مهدی مرادی که حدودا دوسال است مسئول سازندگی شده است خاطرنشان کرد: طرح اولیه­ این منبع از اهالی منطقه بوده که سال گذشته به دلیل وسعت و هزینه کار برای گروه ها قابل اجرا نبوده امسال دو گروه شهید محسن وزوایی و محبان علی بن ابی طالب (ع) این کار را شروع و تقریبا فاز اول که شامل یک منبع 100هزار لیتری می باشد رو به پایان است.

وی اینچنین ادامه داد: این پروژه حدود 20 روز از شروع آن می گذرد و کار پیشرفت خوبی داشته و بیش از 160 نفر به طور متناوب در حال فعالیت می باشند.هزینه تخمینی برای این پروژه 80 میلیون تومان بوده که حدود 50میلیون هزینه شده ولی سرمایه ای که پروژه را به پایان می رساند 120 میلیون تومان است.

مرادی با بیان حل مشکل آبرسانی راه حل معضل بیکاریست ادامه داد:در طی سال های اخیر با حضور گروه جهادی و راه اندازی منابع این چنینی جوانان روستا برگشته اند و باغ ها رونق دوباره گرفته و در چند نقطه تولیدات استانی شده است.همچنین از ظرفیت این منبع نیز درآینده برای پرورش ماهی استفاده می گردد.

وی با اشاره به اینکه این روستا بیش از 1500نفر جمعیت دارد افزود: روستا چسببیده به شهرستان ملک شاهی می باشد اما به دلیل دوری از مرکز استان  و نیز نبود جاده مساعد شهرستان محروم واقع گردیده است. و در فصل بارندگی مسیر مسدود میگردد

مرادی که در گذشته مسئول جهادی بوده بیان داشت: تقریبا هزار و چهار صد نفر از جهادگران در استان ایلام در فصل تابستان در عرصه های پزشکی، عمرانی و فرهنگی فعالیت دارند.و ده ها طرح منبع آب برای استان شناسایی شده و درآینده با مساعدت های مالی ارگان ها و سازمان ها شروع به احداث میگردد.

در پایان نیز به فعالیت گروه های فرهنگی استان حول امامزاده معروف استان اشاره داشت.


جهت بازدید از گزارش تصویری این فعالیت کلیک نمایید.


برچسب ها : , , , , , , ,
ارسال دیدگاه