×

منوی بالا

منوی اصلی

منوی سایدبار


» یادداشت و خاطره » آب تنی با اعمال شاقه!

تاریخ انتشار : 2017/07/28 - 22:04

 کد خبر: 12828
 674 بازدید

آب تنی با اعمال شاقه!

روز ۲۶ تیر حوالی ۱۱ ظهر بود که بعد از فوتبال بچه ها پیشنهاد دادند به حوضچه ای در حوالی روستا برویم و تنی به آب بزنیم ! به حوضچه که رسیدیم بچه ها چون غریبی به وطن رسیده با چنان ذوق و شوقی به درون آب پریدند که کانهو این حوضچه گل آلود برایشان حکم پارک آبی را دارد.[...]

آب تنی با اعمال شاقه!

روز ۲۶ تیر حوالی ۱۱ ظهر بود که بعد از فوتبال بچه ها پیشنهاد دادند به حوضچه ای در حوالی روستا برویم و تنی به آب بزنیم ! به حوضچه که رسیدیم بچه ها چون غریبی به وطن رسیده با چنان ذوق و شوقی به درون آب پریدند که کانهو این حوضچه گل آلود برایشان حکم پارک آبی را دارد. نکته جالب قضیه این است که با سن کمشان خوب شنا می کنند، مخصوصا افشین و قاسم؛ هرچند که شنا کردن در این آب نیمه گل آلود سخت است اما بچه ها چقدر از این کار لذت میبرند.
از حوضچه بگویم که دو رود کم آب به آن می ریزد که یکی آبش گرم و دیگری سرد هست و بچه ها می توانند به دلخواه در آب گرم و یا آب سرد و یا حتی در آب ولرم شنا کنند روز ۲۷ تیر بچه ها خواستند امروز کمی بیشتر پیاده روی کنیم و در یک رودخانه دیگر آب تنی کنیم. کمی که گذشت یکی دیگر از تفریحات بچه ها خودنمایی کرد ؛ گرفتن ماهی های کوچک از رودخانه ای که انگار فاضلاب هم به آن ریخته می شود با توری های کوچک دست ساز !!! استراتژی بچه ها در قبال صیدها به مراتب از گرفتن آنها جالب تر بود. لابد با خود فکر می کنید این احتمال وجود داشت که ماهی ها را ببریم روستا و سرخ شان کنیم یا اینکه حتی همانجا آتشی برافروزیم و ماهی ها رو ذغالی کنیم اما هیچ کدام از این احتمالات جواب مسئله نبود . جواب مسئله عبارت است از قورت دادن طفلِ ماهی ها به صورت زنده و درسته! ☺️ آن هم با چنان شور و ولعی که گویی دامنم از دست برفت !

تا اینجا تنها حس تعجب مان برانگیخته شده بود تا اینکه بچه ها با همان شور و شوق خاص شان پیشنهاد همراهی و بلعیدن آن طفلِ ماهی را به بنده هم دادند ، من هم با ترسی در تن و لبخندی سرد بر لب نتوانستم آن همه شور و شوق را بی جواب بگذارم و لکن با خاری در چشم و استخوانی در گلو آن دو ماهی درسته و زنده را بلعیدم لازم به ذکر است ماهی دوم از ماهی اول بزرگتر بود و با تلاش از حلقوم مبارک پایین رفت.
.
خاطره از: گروه جهادی روح الله دانشگاه امیرکبیر
عکس از: گروه جهادی روح الله دانشگاه امیرکبیر
.
▶️لینک اینستاگرام:
https://instagram.com/p/BVtsh33jJKn/
@jahadgaran


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.


ارسال دیدگاه